

















£79.00
| Delivery Information | Delivery: 3-5 Working Days |
| Product Code | acc649d867bb |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
The Shoreditch Computer Swivel Frame Chair is a stylish modern chair suitable for contract use. Manufactured with a polypropylene seat with a black adjustable swivel frame. The Shoreditch comes in 9 exciting vibrant colours to brighten any classroom or educational environment.
| Overall Chair Height | 770-900mm |
| Overall Chair Width | 544mm |
| Chair Seat Height | 370-500mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Nylon, Polypropylene |
| Assembly | Flat Packed |
| Buying in Bulk | Call 01733 342 372 |
| Delivery Information | Delivery: 3-5 Working Days |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form