











[feefo_product_stars_badge]
£72.00
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code | 9af8b1fac0b4-2 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
| Overall Chair Height | 830mm |
| Overall Chair Width | 470mm |
| Overall Chair Depth | 560mm |
| Chair Seat Height | 450mm |
| Warranty | 5 Years |
| Stackable | 8 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Chair Colours | Black, Beige |
| Chair Material | Polypropylene |
| Chair Setting | Beer Gardens, Cafes, Hotel, Outdoor, Pub, Restaurant, Schools |
| Type Of Chair | Side Chairs, Stacking Chairs |
| Weight | 3.9kg |
| Assembly | Fully Assembled |
| Certifications | CATAS Tested |
| Buying in Bulk | Call 01733 342 372 |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form