













£158.16 Original price was: £158.16.£135.59Current price is: £135.59.
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.2983T+ |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Stylish and practical, the Sky Table 70 is made from durable, weather-resistant resin with a rust-free frame and UV protection to prevent fading. Lightweight and easy to disassemble, it’s ideal for balconies, apartments, and garden patios.
This versatile table is available in multiple colours and offers a low-maintenance solution for everyday dining.
Key Features
| Height | 740mm |
| Width | 700mm |
| Depth | 700mm |
| Warranty | 1 Year |
| Stackable | No |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Weight | 13.5kg |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form