



£773.77 (Inc. VAT £928.52)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.500.611PA |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Stylish and practical, the Arch Dining Set combines sturdy wrought iron with FSC-certified Robinia wood slats for durability and natural charm. The set includes 1 rectangular folding table and 4 matching folding chairs, all designed for easy storage.
Product Features
| Overall Chair Height | 890mm |
| Overall Chair Width | 430mm |
| Overall Chair Depth | 580mm |
| Chair Seat Height | 460mm |
| Table Depth | 700mm |
| Table Height | 740mm |
| Table Width | 1200mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Robinia Wood |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Cushion | No |
| Frame Material | Steel |
| Type Of Chair | Side Chairs, Folding Chairs |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form