







£1,133.13 (Inc. VAT £1,359.76)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.500.621PA |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Durable and versatile, this set features Robinia wood with a powder-coated frame. Includes 1 rectangular table and 4 high stools, ideal for cafés, terraces, and hospitality spaces.
Product Features
| Overall Chair Height | 800mm |
| Overall Chair Width | 350mm |
| Overall Chair Depth | 350mm |
| Chair Seat Height | 800mm |
| Table Depth | 700mm |
| Table Height | 1090mm |
| Table Width | 1200mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Robinia Wood |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Venue Setting | Bar, Bistro, Cafe, Garden Centres, Hotel, Pub, Restaurant, Student Acccomodation |
| Chair Setting | Indoor, Outdoor |
| Cushion | No |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form