

£108.00 (Inc. VAT £129.60)
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | 62207 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A modern and durable twin pedestal base featuring a sleek cylindrical design, offering excellent stability and a contemporary look for commercial dining spaces.
Made from aluminium with a polished finish, it also includes cast iron with a stainless steel cover for added strength and a refined appearance.
Product Features
| Height | 700mm |
| Width | 650mm |
| Depth | 460mm |
| Max Top Size | 1200mm x 700mm |
| Warranty | 1 Year |
| Natural Stone and Marble Tops | No – We do not suggest this for Natural Stone Tops |
| Spider | Fixed |
| Material | Cast Iron, Steel |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Powder Coat Available | No |
| Finish | Polished Stainless Steel |
| Assembly | Flat Packed |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form