From £77.05
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code | BRUN-DYN-01 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
The Brunswick Classroom Chair has a simple yet stylish design. With a lightweight frame in a choice of colours and soft curved mesh back ensures comfort for 8 Hour Usage even within the most demanding environments.
Call FREE on 01733 342 372 for further information on this product.
Delivery Time: Next Day Delivery – If ordered before 4pm.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
| Height | Seat Height | Width | Depth | |
| 845mm | 470mm | 530mm | 540mm |
| Overall Chair Height | 845mm |
| Overall Chair Width | 530mm |
| Overall Chair Depth | 540mm |
| Chair Seat Height | 470mm |
| Stackable | 4 High |
| Indoor Use | Only Suitable for Indoors |
| Chair Colours | Black |
| Assembly | Fully Assembled |
| Buying in Bulk | Call 01733 342 372 |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form