£121.12
100 in stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.6806C |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A stylish and practical chair featuring a bamboo-effect aluminium frame with a synthetic wicker seat and backrest, combining durability with contemporary design.
Stackable up to 6 high, it’s ideal for space-saving in busy hospitality environments and suitable for indoor and outdoor use.
Product Features
| Overall Chair Height | 950mm |
| Overall Chair Width | 570mm |
| Overall Chair Depth | 630mm |
| Chair Seat Height | 450mm |
| Warranty | 1 Year |
| Stackable | 6 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Colours | Natural, Soft Sage |
| Chair Setting | Outdoor |
| Cushion | No |
| Frame Material | Aluminium |
| Type Of Chair | Arm Chairs, Stacking Chairs |
| Weight | 4.3kg |
| Assembly | Fully Assembled |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form