£97.10 (Inc. VAT £116.52)
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.6727C |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
The Larrissa Arm Chair is a stylish and practical solution for outdoor hospitality settings, combining comfort, durability, and modern design. Perfect for busy venues, it’s lightweight, easy to maintain, and stackable for convenient storage.
Product Features
| Overall Chair Height | 830mm |
| Overall Chair Width | 430mm |
| Overall Chair Depth | 530mm |
| Chair Seat Height | 440mm |
| Warranty | 1 Year |
| Stackable | 6 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Colours | Black |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Arm Chairs, Stacking Chairs |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form