













£128.13 Original price was: £128.13.£112.11Current price is: £112.11.
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | c53e7104d97c |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
The Marlow Arm Chair combines modern aesthetics, durability, and practicality, making it perfect for busy commercial spaces such as restaurants, cafés, bars, and hotels.
Constructed from premium-grade lightweight aluminium, this chair is rust-proof and suitable for indoor and outdoor use year-round. Its slatted backrest and seat provide contemporary style while ensuring comfortable support for guests.
Product Features
| Overall Chair Height | 830mm |
| Overall Chair Width | 430mm |
| Overall Chair Depth | 575mm |
| Chair Seat Height | 450mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminium |
| Stackable | 4 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Colours | Black, Blue, Green, Grey |
| Chair Setting | Outdoor |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Arm Chairs, Stacking Chairs |
| Weight | 3.3kg |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form