£110.11 (Inc. VAT £132.13)
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.423C |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A stylish and durable seating solution designed for both indoor and outdoor use. Crafted with a strong aluminium cane-effect frame, this chair is lightweight yet built to withstand heavy commercial use year-round.
The outdoor-quality wicker weave adds texture, comfort, and visual appeal, while the stackable design (up to 8 high) makes storage simple and space-efficient.
Product Features
| Overall Chair Height | 890mm |
| Overall Chair Width | 540mm |
| Overall Chair Depth | 520mm |
| Chair Seat Height | 450mm |
| Warranty | 1 Year |
| Stackable | 8 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Setting | Outdoor |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Arm Chairs, Stacking Chairs |
| Weight | 4.6kg |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form