























£57.00 Original price was: £57.00.£52.00Current price is: £52.00.
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code | 773d43797276 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Bring colour, comfort and unbeatable value to your space with the Vibe polypropylene chair. Designed to be vibrant, durable and budget‑friendly, Vibe is the ideal choice for restaurants, bars and social spaces looking to make a bold visual impact without stretching their budget. Lightweight yet robust, it delivers everyday practicality with a playful punch of personality—indoors or outdoors.
Product Features
| Overall Chair Height | 830mm |
| Overall Chair Width | 450mm |
| Overall Chair Depth | 550mm |
| Chair Seat Height | 450mm |
| Warranty | 5 Years |
| Stackable | 8 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Chair Colours | Black, Blue, Red, Green, Grey, Mustard, Orange, Pastel Blue, Purple, White |
| Chair Material | Polypropylene |
| Type Of Chair | Side Chairs, Stacking Chairs |
| Assembly | Fully Assembled |
| Buying in Bulk | Call 01733 342 372 |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form
| Quantity | Special Price | % Discount |
|---|---|---|
| 11 – 25 | £49.40 | 5% |
| 26 – 50 | £48.88 | 6% |
| 51 – 99 | £48.36 | 7.00% |
| 100+ | £47.32 | 9% |