





£559.56 (Inc. VAT £671.47)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.434CT |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Crafted from FSC-certified acacia wood, the Hardy Dining Set combines natural charm with durability. The set includes a 900mm square table and 4 matching side chairs, ideal for gardens, patios, cafés, and terraces.
Product Features
| Overall Chair Height | 890mm |
| Overall Chair Width | 430mm |
| Overall Chair Depth | 580mm |
| Chair Seat Height | 450mm |
| Table Depth | 900mm |
| Table Height | 750mm |
| Table Width | 900mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Acacia Wood |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Setting | Outdoor |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Side Chairs |
| Assembly | Self assembly is required |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form