





£75.00 (Inc. VAT £90.00)
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code | BIS4D001++ |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Classic French bistro styling meets durable construction in this ornate cast iron table base, designed for both style and stability.
A budget-friendly choice for cafés, wine bars, pubs, and restaurants, it works for indoor and outdoor use (subject to weathering).
Product Features
| Height | 715mm |
| Width | 520mm |
| Depth | 520mm |
| Max Top Size | 800mm Round, 800mm Square |
| Warranty | 5 Years |
| Natural Stone and Marble Tops | No – We do not suggest this for Natural Stone Tops |
| Spider | Fixed |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Powder Coat Available | No |
| Trade Only Product | No |
| Assembly | Flat Packed |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form