







[feefo_product_stars_badge]
£392.00 (Inc. VAT £470.40)
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | 603-048-349-234-602-978 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Luca Dark Brown 2 Seater Dining Set – Dark Brown Eucalyptus Laminate
The Luca Dark Brown Eucalyptus 2-Seater Dining Set, perfect for adding a touch of style to any indoor dining area. The set consists of two side chairs upholstered in a crib 5 rich dark brown faux leather, with a solid beech frame finished in wenge, as well as one high-quality cast iron table base paired with a sleek 25mm Dark Brown Eucalyptus 700mm x 700mm square laminate top with matching 2mm Impact resistance ABS edge. The table-top is heat-resistant up to 180°c, making it ideal for use in restaurants, cafés and bars.
| Overall Chair Height | 760mm |
| Overall Chair Width | 480mm |
| Overall Chair Depth | 520mm |
| Chair Seat Height | 480mm |
| Table Depth | 25mm |
| Table Height | 755mm |
| Table Width | 700mm |
| Warranty | 1 Year |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | No |
| Trade Only Product | Trade Only Product |
| Chair Colours | Dark Brown |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form