£91.00 (Inc. VAT £109.20)
66 in stock
66 in stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.6779TB |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Classic and durable, this base is made from aluminium with a matt black finish, offering knock- and scratch-resistance and easy maintenance.
With adjustable feet and multiple size options, it provides a stable and versatile solution for indoor and outdoor use.
Product Features
| Height | 720mm |
| Width | 400mm Dia |
| Depth | 400mm |
| Maximum Table Top Size – Dining | 700mm Round, 700mm Square |
| Maximum Table Top Size – Poseur | 700mm Round |
| Warranty | 1 Year |
| Natural Stone and Marble Tops | No – We do not suggest this for Natural Stone Tops |
| Spider | Fixed |
| Material | Aluminium |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Powder Coat Available | No |
| Trade Only Product | No |
| Finish | Matt Black |
| Assembly | Flat Packed |
| Adjustable Feet | Yes |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form