



£202.20 (Inc. VAT £242.64)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.3118CT |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A durable and cost-effective choice, this 6-seater A-frame picnic table is crafted from 30mm thick pressure-treated solid spruce, ideal for high-traffic hospitality settings.
Designed for longevity, it resists moisture, rot, and insect damage, while the integrated benches and central parasol hole make it perfect for outdoor dining.
Product Features
| Height | 680mm |
| Width | 1400mm |
| Depth | 1280mm |
| Chair Seat Height | 480mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Solid Spruce wood frame |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Weight | 40kg |
| Assembly | Self Assembly (2 People recommended) |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form