















£112.11
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | cf81a987135d |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A stylish and practical outdoor chair featuring a durable aluminium frame with a bamboo-effect finish and a wicker weave seat for a classic look.
Lightweight and stackable for easy storage, it’s ideal for busy hospitality settings.
Product Features
| Overall Chair Height | 830mm |
| Overall Chair Width | 560mm |
| Overall Chair Depth | 560mm |
| Chair Seat Height | 460mm |
| Warranty | 1 Year |
| Stackable | 8 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Colours | Black/Gold, Black/White, Blue/White, Green/White, Pacific Blue/White |
| Chair Setting | Outdoor |
| Cushion | No |
| Frame Material | Aluminium |
| Type Of Chair | Arm Chairs, Stacking Chairs |
| Weight | 4kg |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form