£97.10 Original price was: £97.10.£82.08Current price is: £82.08.
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | 6384900f62b8 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A playful yet durable chair made from glass fibre-reinforced polypropylene, offering strength with a lightweight, easy-to-handle design.
Suitable for indoor and outdoor use, it’s stackable (up to 4 high) for convenient storage in busy spaces.
Key Features
| Overall Chair Height | 810mm |
| Overall Chair Width | 570mm |
| Overall Chair Depth | 600mm |
| Chair Seat Height | 440mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Polypropylene |
| Stackable | 4 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Colours | Black, Red, Dark Grey, Green, Orange, Taupe, White, Yellow |
| Chair Setting | Outdoor |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Stacking Chairs |
| Weight | 3.8Kg |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form