























£290.75
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code | BOOMTAB600D-BLINKSIDECHAIR |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Durable and practical, this set features fibreglass-reinforced polypropylene for a strong, weather-resistant design that won’t rust or decay. Includes 1 folding dining table and 2 stackable side chairs, ideal for indoor or outdoor use.
Product Features
| Overall Chair Height | 830mm |
| Overall Chair Width | 482mm |
| Overall Chair Depth | 520mm |
| Chair Seat Height | 450mm |
| Table Height | 780mm |
| Table Width | 600mm Dia |
| Warranty | 5 Years |
| Stackable | 4 High |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Venue Setting | Bar, Bistro, Cafe, Hotel, Pub, Restaurant, Student Acccomodation |
| Trade Only Product | No |
| Chair Colours | Black, Blue, Taupe |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Side Chairs, Stacking Chairs |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form