

£483.00 (Inc. VAT £579.60)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code | CONG-SM-STR-TAB |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Durable and stylish, the Continental Bistro Set is ideal for indoor and outdoor hospitality spaces. It includes an 800mm black table top with a Continental dining-height base and 4 Strata Side Chairs, combining strength, comfort, and style.
Product Features
| Overall Chair Height | 810mm |
| Overall Chair Width | 500mm |
| Overall Chair Depth | 500mm |
| Chair Seat Height | 455mm |
| Table Depth | 800mm |
| Table Height | 710mm |
| Table Width | 800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Colours | Black |
| Chair Setting | Indoor, Outdoor |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Side Chairs, Stacking Chairs |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form