

£1,012.01 (Inc. VAT £1,214.41)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.1214C |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
The Monaco Rattan Lounge Set brings a luxury resort feel to any indoor or outdoor space. Made from durable, weather-resistant resin reinforced with glass fibre, it will not rust, unravel, or decay, while UV protection helps maintain its colour over time. Beige cushions provide added comfort for relaxed seating.
Product Features
| Overall Chair Height | 800mm |
| Overall Chair Width | 1510mm Sofa, 760mm Arm Chair |
| Overall Chair Depth | 660mm |
| Chair Seat Height | 420mm |
| Table Depth | 500mm |
| Table Height | 330mm |
| Table Width | 900mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Resin reinforced with glass fibre |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Trade Only Product | No |
| Chair Setting | Outdoor |
| Cushion | Yes |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form