£1,050.05 (Inc. VAT £1,260.06)
22 in stock
22 in stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.500.617PA |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Durable and stylish, this contract-quality set is crafted from robust Robinia wood to withstand outdoor conditions. It includes 1 square poseur table with slatted top and 2 high chairs, perfect for outdoor dining and social spaces.
Key Features
| Overall Chair Height | 1030mm |
| Overall Chair Width | 430mm |
| Overall Chair Depth | 380mm |
| Chair Seat Height | 800mm |
| Table Depth | 700mm |
| Table Height | 1100mm |
| Table Width | 700mm |
| Warranty | 1 Year |
| Stackable | No |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Table Base Colour | Brown |
| Trade Only Product | No |
| Cushion | No |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form