



£84.00 Original price was: £84.00.£68.00Current price is: £68.00. (Inc. VAT £81.60)
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | 60108 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A sleek and modern base featuring a cylindrical column and 4-leg design, ideal for stylish commercial dining spaces.
Made from durable EPC aluminium with a black finish, it offers strength, stability, and suitability for indoor and outdoor use.
Key Features
| Height | 720mm |
| Width | 440mm |
| Depth | 440mm |
| Max Top Size | 800mm Round, 700mm Square |
| Warranty | 1 Year |
| Natural Stone and Marble Tops | No – We do not suggest this for Natural Stone Tops |
| Spider | Fixed |
| Material | Aluminium |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Powder Coat Available | Yes |
| Finish | EPC Black |
| Assembly | Flat Packed |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form