

£107.11 (Inc. VAT £128.53)
31 in stock
31 in stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.6668TB |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Strong and versatile, this base is made from black aluminium and designed for reliable stability in commercial environments.
It pairs easily with a wide range of table tops and is available in multiple sizes for flexible use.
Product Features
| Height | 720mm |
| Width | 900mm |
| Depth | 600mm |
| Max Top Size | 1200mm x 800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Natural Stone and Marble Tops | No – We do not suggest this for Natural Stone Tops |
| Spider | Fixed |
| Material | Aluminium |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Powder Coat Available | No |
| Finish | Black Powder Coated |
| Assembly | Self Assembly (2 People recommended) |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form