















From £122.00
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code |
Built for strength and durability, Quattro Pyramid Rectangular Cast Iron Table Base features a black powder-coated cast iron construction with a square column and rectangular pyramid base for excellent stability. Designed for indoor use, it is available in coffee, dining, and poseur heights to suit a variety of settings.
| Height | 480mm (Coffee), 730mm (Dining), 1050mm (Poseur) |
| Width | 550mm |
| Depth | 550mm |
| Max Top Size | 1200mm x 800mm |
| Warranty | 5 Years |
| Material | Cast Iron |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | No |
| Cutdown Service Available | Yes |
| Table Base Colour | Black |
| Table Base Height | Coffee, Dining, Poseur |
| Trade Only Product | No |
| Finish | Black Powder Coated |
| Assembly | Flat Packed |
| Adjustable Feet | Yes |
| Product Weight | 18.5kg (Coffee), 19.5kg (Dining), 21kg (Poseur) |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form