

£218.22 (Inc. VAT £261.86)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.433TB+ |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
A durable and practical twin-base solution designed for indoor and outdoor dining spaces, finished in black powder-coated aluminium for strength and longevity.
The flip-top design allows tables to fold and nest together for efficient, space-saving storage in busy hospitality environments.
Product Features
| Height | 720mm |
| Width | 1025mm |
| Depth | 610mm |
| Max Top Size | 1200mm x 800mm |
| Warranty | 1 Year |
| Natural Stone and Marble Tops | No – We do not suggest this for Natural Stone Tops |
| Spider | Fliptop |
| Stackable | Yes |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Powder Coat Available | No |
| Trade Only Product | No |
| Finish | Black Powder Coated |
| Assembly | Flat Packed |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form