From £104.10
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | ZA.1090TB+ |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Strong and versatile, the Anzio base features a black powder-coated finish with durability comparable to galvanised steel.
Available in a range of heights, sizes, and shapes, it includes adjustable feet for stability and is suitable for indoor and outdoor commercial use.
Product Features
| Height | 710mm (Dining), 1080mm (Poseur) |
| Width | 450mm |
| Depth | 450mm |
| Maximum Table Top Size – Dining | 900mm Round, 900mm Square |
| Maximum Table Top Size – Poseur | 800mm Round, 800mm Square |
| Warranty | 1 Year |
| Natural Stone and Marble Tops | No – We do not suggest this for Natural Stone Tops |
| Spider | Fixed |
| Material | Aluminium |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Powder Coat Available | No |
| Table Base Colour | Black |
| Table Base Height | Dining, Poseur |
| Trade Only Product | No |
| Finish | Black Powder Coated |
| Assembly | Flat Packed |
| Adjustable Feet | Yes |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form