







£377.85 (Inc. VAT £453.42)
Out of stock
Out of stock
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
| Product Code | CON4-690DCLWHIMAR-PARISARM2 |
| Delivery Cost | FREE Delivery on all orders of £300.00 or more |
Sleek and durable, the Olivia Dining Set features a 12mm White Marble Ultra HP Laminate table top that is weather – and stain – resistant, ideal for indoor or outdoor use. Includes 2 stackable arm chairs with a wicker weave design, plus a cast iron base with adjustable feet for stability.
Product Features
| Overall Chair Height | 830mm |
| Overall Chair Width | 570mm |
| Overall Chair Depth | 530mm |
| Chair Seat Height | 440mm |
| Table Height | 702mm |
| Table Width | 690mm Dia |
| Warranty | 5 Years |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | Yes |
| Venue Setting | Bar, Bistro, Cafe, Hotel, Pub, Restaurant |
| Trade Only Product | No |
| Cushion | No |
| Type Of Chair | Arm Chairs, Stacking Chairs |
| Delivery Information | NEXT DAY DELIVERY Order Before 3pm |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form