

£75.00 (Inc. VAT £90.00)
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
| Product Code | 60123 |
The Durham Range is a high-quality cruciform table base designed for excellent stability and everyday ease of use. Its clean, practical design makes it suitable for a wide range of indoor settings, from offices to hotels. Available in 3 height options with three cruciform base sizes, it can also be specified as a refectory table base.
| Height | 720mm |
| Width | 590mm |
| Depth | 590mm |
| Max Top Size | 1200mm Round, 1000mm Square |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Cast Iron |
| Indoor Use | Yes |
| Outdoor Use | No |
| Powder Coat Available | Yes |
| Cutdown Service Available | No |
| Table Base Height | Dining |
| Trade Only Product | No |
| Finish | EPC Black |
| Assembly | Flat Packed |
| Product Weight | 12.4kg |
| Delivery Information | DELIVERY WITH 3-5 WORKING DAYS |
PLEASE CALL FOR DELIVERY COSTS IF YOUR POSTCODE HAS THE FOLLOWING PREFIX:
Scottish Lowlands – DG/TD/KA/ML/EH/G/PA (1-19) /FK/KY
Scottish Highlands – AB/DD/IV/KW/PA/(20+)/PH (2-4 Working Days)
All Non-Mainland Islands – PO30-41 Please call for a delivery quote and lead time
Northern Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
The Republic of Ireland – (2-4 Working Days) please call for a delivery quote.
Channel Islands – please call for a delivery quote.
Product enquiry Form